Playoff Schedule & Results, Barrie Colts AA (Barrie Minor Hockey)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Mission & Vision
History
Contact Us
Executive & Staff
Rep Convenors
League Convenors (All League Staff)
Convener Application Form
Arena Maps Ontario
Manuals
Codes of Conduct
Codes of Conduct
For The Good of The Game
Player, Coach & Parent Code of Conduct
Bylaws
Bylaws
BMHA Constitution
Rowan's Law
Rowan's Law
OHF Rowan's Law PDF
10 and Under Concussion Awareness Resource
11-14 Concusssion Awareness Resource
15 and Over Concussion Awareness Resource
Policies
Policies
Refund Policy
Registration Payment Policy
BMHA Social Media Policy
Late and Outstanding Balance Policy
Outstanding Balance Policy
Registration
General Information
Transfer Information
Initiation Program (4 - 8 yrs)
Registration
Fees
Respect in Sport Parent
Tax Receipts
Rep
News
NRP's
2023-2024 Rep Coaches
Travel Permit Request
Rep Documents
House League
House League
News
House League Coach Application
Select Coaching Application
Travel Permit Request
Tryouts
Tryouts
Rep Tryout Process & Procedures
Tryout Schedule
Coaches
Clinics
Current Coaches
Current Coaches
AA Coaches
A Coaches
BB Coaches
MD Coaches
HL Select Coaches
OMHA Certifications
Trainers
Forms
Tournaments
A/BB Tournament
AA Tournament
House League Select Tournament
Sponsorship
Sponsors
Sponsorship
Sponsorship Form
Financial Assistance
Hockey Canada Assist Fund
Canadian Tire JumpStart
Youth Reach
KidSport Canada
Barrie Colts Apparel
Kutting Edge
Teams
Teams
Barrie Colts AA Menu
Category Home
Schedule & Results
Category Coaches
U10
U11
U12
U13
U14
U15
U16
U18
Team Websites
U10
U11
U12
U13
U14
U15
U16
U18
×
Barrie Colts AA
Playoff Schedule & Results
Sitemap
Print
Category Playoff Schedule & Results
U10
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U10AA-QB-022
Feb 03 2024
2:00 PM
Upper York Admirals
Georgina Sutton
1-1
T
U10AA-QB-01
Feb 07 2024
6:15 PM
Whitchurch-Stouffville Clippers
East Bayfield Arena (Purple)
3-3
T
U10AA-QB-05
Feb 14 2024
6:15 PM
Richmond Hill Jaguars
Allandale Recreation Centre (Red)
5-0
W
U10AA-QB-04
Feb 19 2024
6:30 PM
Richmond Hill Jaguars
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
4-1
W
U10AA-QB-06
Feb 21 2024
6:15 PM
South Simcoe Storm
East Bayfield Arena (Purple)
5-0
W
U10AA-QB-02
Feb 24 2024
2:45 PM
Upper York Admirals
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
1-0
W
U10AA-QB-027
Feb 25 2024
5:00 PM
Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville (Pad A)
4-3
W
U10AA-QB-011
Feb 28 2024
6:30 PM
Richmond Hill Jaguars
Elvis Stojko
8-1
W
U10AA-QB-07
Mar 01 2024
6:15 PM
Upper York Admirals
East Bayfield Arena (Purple)
4-1
W
U10AA-QB-019
Mar 02 2024
12:50 PM
South Simcoe Storm
Bradford Leisure (Paul Dossey)
2-0
W
U10AA-QB-08
Mar 03 2024
4:30 PM
Whitchurch-Stouffville Clippers
East Bayfield Arena (Green)
3-0
W
U10AA-QB-03
Mar 06 2024
6:45 PM
South Simcoe Storm
Allandale Recreation Centre (Red)
0-1
L
U10AA-SFB-23
Mar 09 2024
11:30 AM
Newmarket Renegades
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
6-0
W
U10AA-SFB-24
Mar 10 2024
5:15 PM
Newmarket Renegades
Magna (Pfaff)
3-1
W
U10AA-SFB-25
Mar 12 2024
6:15 PM
Newmarket Renegades
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
U10AA-FA-10
Mar 16 2024
2:25 PM
Upper York Admirals
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
3-2
W
U10AA-FA-11
Mar 17 2024
2:00 PM
Upper York Admirals
Ice Palace (Blue)
2-3
L
U10AA-FA-12
Mar 19 2024
6:15 PM
Upper York Admirals
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
5-0
W
U11
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U11AA-QB-216
Feb 04 2024
1:30 PM
Markham Waxers
Village
8-6
W
U11AA-QB-208
Feb 05 2024
6:15 PM
Aurora Tigers
East Bayfield Arena (Purple)
9-1
W
U11AA-QB-201
Feb 08 2024
6:00 PM
Aurora Tigers
Aurora CC (1 - Ford)
12-0
W
U11AA-QB-206
Feb 12 2024
6:30 PM
Markham Waxers
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
3-0
W
U11AA-QB-213
Feb 17 2024
5:15 PM
Markham Waxers
Milliken Mills
5-1
W
U11AA-QB-207
Feb 22 2024
7:25 PM
Upper York Admirals
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
6-1
W
U11AA-QB-223
Feb 24 2024
4:00 PM
Upper York Admirals
Georgina Sutton
4-1
W
U11AA-QB-221
Feb 25 2024
4:40 PM
Upper York Admirals
EGSC (West)
2-1
W
U11AA-QB-210
Feb 29 2024
6:15 PM
Aurora Tigers
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
8-1
W
U11AA-QB-211
Mar 02 2024
12:50 PM
Upper York Admirals
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
5-1
W
U11AA-QB-209
Mar 03 2024
2:25 PM
Markham Waxers
Allandale Recreation Centre (Red)
6-3
W
U11AA-QB-204
Mar 05 2024
6:15 PM
Aurora Tigers
Aurora CC (2 - Lincoln)
18-0
W
U11AA-SFB-33
Mar 09 2024
2:30 PM
TNT Tornados
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
0-1
L
U11AA-SFB-34
Mar 10 2024
1:45 PM
TNT Tornados
New Tecumseth Rec (NTRC 2)
2-1
W
U11AA-SFB-35
Mar 13 2024
6:15 PM
TNT Tornados
East Bayfield Arena (Purple)
2-0
W
U11AA-F-16
Mar 17 2024
12:00 PM
Newmarket Renegades
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
4-1
W
U11AA-F-17
Mar 18 2024
6:00 PM
Newmarket Renegades
Ray Twinney (1)
6-2
W
U11AA-F-18
Mar 20 2024
6:15 PM
Newmarket Renegades
East Bayfield Arena (Purple)
U12
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U12AA-A-RR23-24-110
Feb 05 2024
7:25 PM
Markham Waxers
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
1-1
T
U12AA-A-RR23-24-122
Feb 10 2024
1:30 PM
Richmond Hill Jaguars
Elvis Stojko
3-0
W
U12AA-A-RR23-24-115
Feb 12 2024
7:25 PM
TNT Tornados
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
7-0
W
U12AA-A-RR23-24-101
Feb 18 2024
5:15 PM
Aurora Tigers
Aurora CC (2 - Lincoln)
3-1
W
U12AA-A-RR23-24-108
Feb 21 2024
7:15 PM
Aurora Tigers
Allandale Recreation Centre (Red)
3-1
W
U12AA-A-RR23-24-120
Feb 25 2024
1:00 PM
Markham Waxers
Village
1-1
T
U12AA-A-RR23-24-113
Feb 28 2024
7:25 PM
Markham Waxers
Allandale Recreation Centre (Red)
4-2
W
U12AA-A-RR23-24-129
Mar 01 2024
7:45 PM
TNT Tornados
New Tecumseth Rec (NTRC 2)
9-2
W
U12AA-A-RR23-24-114
Mar 02 2024
1:40 PM
Aurora Tigers
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
2-1
W
U12AA-A-RR23-24-109
Mar 04 2024
7:25 PM
TNT Tornados
East Bayfield Arena (Purple)
8-1
W
U12AA-A-RR23-24-112
Mar 05 2024
7:00 PM
Richmond Hill Jaguars
Allandale Recreation Centre (Blue)
4-0
W
U12AA-A-RR23-24-111
Mar 06 2024
5:25 PM
Richmond Hill Jaguars
Allandale Recreation Centre (Red)
1-2
L
2024-U12AA-SA1
Mar 09 2024
12:40 PM
South Simcoe Storm
East Bayfield Arena (Purple)
1-2
L
2024-U12AA-SA3
Mar 10 2024
2:20 PM
South Simcoe Storm
Bob Fallis
2-5
L
2024-U12AA-SA2
Mar 12 2024
7:40 PM
South Simcoe Storm
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
U13
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
13AA-A-RR23-24-103
Feb 05 2024
7:40 PM
Markham Waxers
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
3-3
T
13AA-A-RR23-24-113
Feb 07 2024
6:45 PM
Richmond Hill Jaguars
Tom Graham (East)
2-2
T
13AA-A-RR23-24-107
Feb 09 2024
8:20 PM
South Simcoe Storm
Allandale Recreation Centre (Blue)
4-1
W
13AA-A-RR23-24-101
Feb 10 2024
5:35 PM
Richmond Hill Jaguars
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
1-2
L
13AA-A-RR23-24-104
Feb 12 2024
7:40 PM
Upper York Admirals
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
5-2
W
13AA-A-RR23-24-129
Feb 17 2024
4:20 PM
Upper York Admirals
EGSC (West)
6-1
W
13AA-A-RR23-24-106
Feb 19 2024
7:40 PM
Markham Waxers
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
4-0
W
13AA-A-RR23-24-123
Feb 21 2024
6:30 PM
South Simcoe Storm
Innisfil Recreation Centre (Red)
2-2
T
13AA-A-RR23-24-105
Feb 26 2024
7:15 PM
Upper York Admirals
East Bayfield Arena (Purple)
3-4
L
13AA-A-RR23-24-110
Feb 27 2024
7:00 PM
Markham Waxers
Centennial
2-4
L
13AA-A-RR23-24-119
Mar 02 2024
12:00 PM
Richmond Hill Jaguars
Elgin Barrow (East)
1-3
L
13AA-A-RR23-24-102
Mar 03 2024
4:10 PM
South Simcoe Storm
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
1-2
L
U14
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
YSQ23-U14AA-59
Feb 03 2024
5:40 PM
South Simcoe Storm
Allandale Recreation Centre (Blue)
2-4
L
YS23-U14AA-01
Feb 08 2024
7:25 PM
Whitchurch-Stouffville Clippers
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
6-1
W
YSQ23-U14AA-02
Feb 11 2024
2:30 PM
Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville (Pad A)
3-0
W
YSQ23-U14AA-57
Feb 14 2024
7:25 PM
King Rebellion
Allandale Recreation Centre (Red)
9-0
W
YSQ23-U14AA-54
Feb 17 2024
2:15 PM
King Rebellion
Trisan Centre
9-2
W
YSQ23-U14AA-03
Feb 22 2024
8:35 PM
Whitchurch-Stouffville Clippers
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
6-0
W
YSQ23-U14AA-58
Feb 25 2024
3:35 PM
King Rebellion
Allandale Recreation Centre (Red)
5-0
W
YSQ23-U14AA-43
Feb 28 2024
6:30 PM
South Simcoe Storm
Innisfil Recreation Centre (Red)
4-2
W
YSQ23-U14AA-56
Mar 01 2024
7:25 PM
Newmarket Renegades
East Bayfield Arena (Purple)
1-0
W
YSQ23-U14AA-49
Mar 02 2024
6:00 PM
Newmarket Renegades
Magna (Scotiabank)
4-3
W
YSQ23-U14AA-60
Mar 03 2024
5:40 PM
South Simcoe Storm
East Bayfield Arena (Green)
6-2
W
YSQ23-U14AA-55
Mar 06 2024
7:55 PM
Newmarket Renegades
Allandale Recreation Centre (Red)
3-1
W
SFB-U14AA-01
Mar 08 2024
7:00 PM
Markham Waxers
Allandale Recreation Centre (Blue)
0-1
L
SFB-U14AA-02
Mar 10 2024
3:30 PM
Markham Waxers
Milliken Mills
3-1
W
SFB-U14AA-03
Mar 12 2024
7:00 PM
Markham Waxers
Allandale Recreation Centre (Blue)
2-1
W
YSFinal-U14AA-01
Mar 17 2024
12:30 PM
South Simcoe Storm
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
2-3
L
YSFinal-U14AA-02
Mar 18 2024
8:15 PM
South Simcoe Storm
Bradford Leisure (Green)
2-2
T
YSFinal-U14AA-03
Mar 20 2024
7:40 PM
South Simcoe Storm
East Bayfield Arena (Purple)
2-1
W
YSFinal-U14AA-04
Mar 21 2024
8:00 PM
South Simcoe Storm
Innisfil Recreation Centre (Red)
0-3
L
U15
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
YS23QB-U15AA-01
Feb 02 2024
7:00 PM
TNT Tornados
Allandale Recreation Centre (Blue)
5-1
W
YS23QB-U15AA-08
Feb 03 2024
8:30 PM
Markham Waxers
Centennial
4-0
W
YS23QB-U15AA-03
Feb 05 2024
9:00 PM
Markham Waxers
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
7-2
W
YS23QB-U15AA-13
Feb 08 2024
7:50 PM
South Simcoe Storm
Innisfil Recreation Centre (Red)
1-3
L
YS23QB-U15AA-20
Feb 10 2024
6:00 PM
TNT Tornados
New Tecumseth Rec (NTRC 1)
11-4
W
YS23QB-U15AA-12
Feb 22 2024
7:30 PM
Newmarket Renegades
Magna (Scotiabank)
2-1
W
YS23QB-U15AA-02
Feb 24 2024
6:20 PM
Newmarket Renegades
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
0-1
L
YS23QB-U15AA-04
Mar 03 2024
7:00 PM
South Simcoe Storm
East Bayfield Arena (Green)
6-0
W
SFB-U15AA-01
Mar 09 2024
2:15 PM
Collingwood Blues
East Bayfield Arena (Purple)
1-0
W
SFB-U15AA-02
Mar 10 2024
3:50 PM
Collingwood Blues
Eddie Bush
0-3
L
SFB-U15AA-03
Mar 14 2024
8:45 PM
Collingwood Blues
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
2-0
W
YSFinal-U15AA-01
Mar 17 2024
2:50 PM
Upper York Admirals
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
4-2
W
YSFinal-U15AA-02
Mar 18 2024
8:00 PM
Upper York Admirals
Georgina Sutton
0-3
L
YSFinal-U15AA-03
Mar 20 2024
9:15 PM
Upper York Admirals
East Bayfield Arena (Purple)
1-5
L
U16
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
YS23QA-U16AA-005
Feb 04 2024
8:15 PM
TNT Tornados
Allandale Recreation Centre (Red)
4-0
W
YS23QA-U16AA-017
Feb 05 2024
8:45 PM
South Simcoe Storm
East Bayfield Arena (Purple)
1-0
W
YS23QA-U16AA-021
Feb 07 2024
7:00 PM
King Rebellion
Trisan Centre
9-0
W
YS23QA-U16AA-004
Feb 10 2024
6:55 PM
Aurora Tigers
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
3-0
W
YS23QA-U16AA-024
Feb 11 2024
1:00 PM
South Simcoe Storm
Bob Fallis
5-4
W
YS23QA-U16AA-015
Feb 14 2024
8:45 PM
Aurora Tigers
Allandale Recreation Centre (Red)
4-1
W
YS23QA-U16AA-002
Feb 18 2024
12:00 PM
Aurora Tigers
Stronach ARC (Toyota (West))
2-3
L
YS23QA-U16AA-006
Feb 23 2024
8:00 PM
King Rebellion
Sadlon Arena
7-2
W
YS23QA-U16AA-010
Feb 25 2024
3:15 PM
South Simcoe Storm
Bradford Leisure (Paul Dossey)
1-4
L
YS23QA-U16AA-016
Mar 02 2024
3:20 PM
King Rebellion
Peggy Hill Team Community Centre (#2)
10-1
W
YS23QA-U16AA-018
Mar 03 2024
8:30 PM
TNT Tornados
East Bayfield Arena (Green)
7-1
W
YS23QA-U16AA-028
Mar 05 2024
7:00 PM
TNT Tornados
New Tecumseth Rec (NTRC 1)
9-3
W
YS23SFA-U16AA-1
Mar 08 2024
8:00 PM
Richmond Hill Jaguars
East Bayfield Arena (Purple)
4-2
W
YS23SFA-U16AA-2
Mar 10 2024
5:30 PM
Richmond Hill Jaguars
Elgin Barrow (East)
3-1
W
YS23SFA-U16AA-3
Mar 13 2024
9:00 PM
Richmond Hill Jaguars
Allandale Recreation Centre (Red)
YS23-U16AA-1
Mar 17 2024
7:45 PM
Newmarket Renegades
Magna (Pfaff)
0-2
L
YS23-U16AA-2
Mar 18 2024
8:30 PM
Newmarket Renegades
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
2-2
T
YS23-U16AA-3
Mar 21 2024
8:45 PM
Newmarket Renegades
Magna (Pfaff)
2-3
L
U18
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
YS23QA-U18AA-024
Feb 03 2024
9:00 PM
Upper York Admirals
EGSC (West)
3-1
W
YS23QA-U18AA-021
Feb 09 2024
8:00 PM
Newmarket Renegades
Ray Twinney (1)
0-2
L
YS23QA-U18AA-016
Feb 12 2024
8:45 PM
Newmarket Renegades
East Bayfield Arena (Purple)
5-2
W
YS23QA-U18AA-003
Feb 16 2024
8:30 PM
Aurora Tigers
Allandale Recreation Centre (Blue)
6-0
W
YS23QA-U18AA-017
Feb 19 2024
9:00 PM
Upper York Admirals
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
3-1
W
YS23QA-U18AA-002
Feb 21 2024
8:45 PM
Upper York Admirals
East Bayfield Arena (Purple)
5-2
W
YS23QA-U18AA-010
Feb 22 2024
9:00 PM
Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville Clippers (CC1)
0-2
L
YS23QA-U18AA-018
Feb 24 2024
7:50 PM
Whitchurch-Stouffville Clippers
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
2-1
W
YS23QA-U18AA-028
Feb 25 2024
8:00 PM
Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville (Pad A)
0-5
L
YS23QA-U18AA-004
Feb 28 2024
8:45 PM
Newmarket Renegades
Allandale Recreation Centre (Red)
0-3
L
YS23QA-U18AA-011
Mar 02 2024
6:30 PM
Aurora Tigers
Stronach ARC (Pfaff (East))
3-1
W
YS23QA-U18AA-015
Mar 06 2024
8:55 PM
Aurora Tigers
East Bayfield Arena (Purple)
7-0
W
YS23SFB-U18AA-1
Mar 09 2024
8:30 PM
Markham Waxers
Centennial
3-6
L
YS23SFB-U18AA-2
Mar 11 2024
9:00 PM
Markham Waxers
Peggy Hill Team Community Centre (#1)
0-3
L
YS23SFB-U18AA-3
Mar 14 2024
8:00 PM
Markham Waxers
Thornhill CC (East)